O zawodach

Nie posiadasz zainstalowanego pluginu Adobe Flash Player. Możesz go pobrać tutaj.

W ubiegłym roku już po raz dwunasty na terenie poligonu GOSz 18 bielskiego batalionu powietrznodesantowego odbyły się zawody sportowo-obronne „Sprawni jak kadeci”. Blisko 50 drużyn czyli około 150  gimnazjalistów i licealistów rywalizowało o Puchar Ministra Obrony Narodowej.

Zawody jak zwykle organizowane były dla młodzieży ze szkół gimnazjalnych, ale gościnnie wzięli w nich udział również licealiści - tym razem z całej Polski. 

Patronat honorowy nad zawodami objął Prezydent Miasta Bielska - Białej oraz Śląski Kurator Oświaty. Organizator zapewnił dla zwycięzców wspaniałe nagrody rzeczowe, medale dyplomy oraz stypendia na naukę w zaprzyjaźnionej szkole mundurowej im. Tadeusza Kościuszki w Bielsku - Białej.

Dla uczestników oraz zaproszonych gości Stowarzyszenie przewidziało szereg atrakcji, m.in. Pokaz sztuki walki wręcz, przeloty helikopterem, skoki spadochronowe, które z powodu niesprzyjającej aury niestety nie mogły się odbyć oraz wręczenie nagród zwycięzcom konkursu wiedzy "Edukacja dla bezpieczeństwa", którego finał odbył się tydzień przed zawodami. 

Wyniki XII zawodów sportowo-obronnych „Sprawni jak kadeci”:

Klasyfikacja indywidualna szkół gimnazjalnych - chłopcy:
1. Bartosz Boczek  (Gimnazjum nr 11 w Bielsku - Białej ) 100pkt.
2. Piotr Pawlik (Gimnazjum nr 2 w Godziszce) 96pkt.
3. Przemysław Małysiak (Gimnazjum im. Juliana Fałata w Bystrej) 88pkt.

Klasyfikacja indywidualna szkół gimnazjalnych - dziewczęta: 
1. Marta Strychalska (Gimnazjum im. K.K.Baczyńskiego w Węgierskiej Górce) 95pkt.
2. Sylwia Kliber (Gimnazjum nr 1 w Jaworzu) 66pkt.
3. Gabriela Gregorczyk (Gimnazjum nr 12 w Bielsku - Białej) 65 pkt. 

 Klasyfikacja drużynowa szkół gimnazjalnych:
1. Publiczne Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego w Węgierskiej Górce 183 pkt w składzie:
Marta Strychalska, Karolina Gilowska, Magdalena Bryś
2. Gimnazjum im. Jana Fałata w Bystrej 159 pkt. w składzie:
Przemysław Małysiak, Maciej Pyć, Mateusz Tomaszczyk
3. Gimnazjum nr 1 im. gen. broni S.Maczka Jaworze 143 pkt. w składzie: 
Sylwia Kliber, Martyna Gruszczyk, Mateusz Kukuła
 


Klasyfikacja indywidualna szkół średnich - chłopcy:
1. Marcin Mrowiec (Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki z Bielska-Białej) 111 pkt.
2. Szymon Sędzimir (Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki z Bielska-Białej) 101 pkt.
3. Marcin Sikora (Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki z Bielska-Białej) 92 pkt.

Klasyfikacja indywidualna szkół średnich - dziewczęta:1. Agnieszka Woźniak (Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki z Bielska-Białej) 78 pkt.
2. Iwona Król (Zespół Szkół w Bielsku - Białej ZDZ Katowice) 76 pkt.
3.Aleksandra Holisz (Zespół Szkół w Bielsku - Białej ZDZ Katowice) 75 pkt.
 
Klasyfikacja drużynowa szkół średnich:
1. Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki z Bielska-Białej - 3 drużyny ex aequo. w składzie:
Szymon Sędzimir, Patryk Kopeć, Michał Gewinner
Marcin Mrowiec, Marcin Sikora, Kacper Kasperek
Dawid Zorn, Wiktor Janik, Kacper Pniok
2. Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. K. Miarki w Pszczynie w składzie:
Radosław Wojciechowski, Paweł Wiench, Karol Jurga
3. Zespół Szkół w Bielsku - Białej ZDZ w Katowicach w składzie:
Iwona Król, Aleksandra Holisz, Patrycja Hensler

Icon Wyniki zawodów 2013 (400.9 KB)